Asset Publisher Asset Publisher

Back

"Drzewo oczami przedszkolaka"

"Drzewo oczami przedszkolaka"

Nadleśnictwo Limanowa w dniu 15 listopada 2016 r., przeprowadziło konkurs plastyczny, którego tematyką było „Drzewo oczami przedszkolaka”.

Zmagania konkursowe odbyły się w siedzibie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Słopnicach. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: 4- i 6-latków.

W młodszej grupie konkursowej przedszkolaki wspólnie pracowały nad obrazem drzewa. Pomysłowe dzieci postanowiły stworzyć liście na drzewie poprzez odbicie linii papilarnych swoich palców. Efektem wspólnej pracy był rysunek dużego drzewa oraz uśmiechy na twarzach dzieci, które dumnie prezentowały swoje ciekawe dzieła. W nagrodę przedszkolaki otrzymały kolorowanki:  „Co daje las", „Las się pali", „Bezpieczny las" oraz pamiątkowe medaliony leśne.

Druga grupa konkursowa to starsze przedszkolaki. Ich zadaniem było samodzielne namalowanie drzewa. Spośród prac konkursowych wybrano rysunki, które zostały wyróżnione nagrodami: grami planszowymi oraz puzzlami o tematyce leśnej. Choć dzieci zostały nagrodzone indywidualnie, to będą mogły wspólnie z rówieśnikami cieszyć się upominkami, korzystając z nich w siedzibie przedszkola.  

Konkursy tego typu są ważnym elementem edukacji dzieci. Dzięki nim przedszkolaki od najmłodszych lat zwracają uwagę na otaczające środowisko przyrodnicze oraz konieczność dbania o nie.

Bardzo cieszymy się z możliwości poznawania młodych przyjaciół przyrody i zapraszamy do współpracy inne dzieci, które chciałyby poznać tajemnice lasu.