Wydawca treści Wydawca treści

Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach 12-16 sierpnia br., na terenach leśnych przylegających do tras narciarskich na Mogielicy (oddział 126a, miejscowość Chyszówki) prowadzone będą planowe...
Tego spojrzenia nie da się nie zauważyć. Wielkie oczy puchacza zwyczajnego i skupiony wzrok niedźwiedzia brunatnego przez cały sierpień będą bacznie obserwować mieszkańców i turystów wchodzących do...
W dniu 28 lipca 2019 r. Nadleśnictwo Limanowa wzięło udział w imprezie „Lato pod Turbaczem oraz Jarmark Zagórzański”, która odbyła się w Amfiteatrze w Porębie Wielkiej.
Nadleśnictwo Limanowa w dniu 16 lipca 2019 r, na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wzięło udział w obchodach 100-lecia powołania Policji Państwowej.
Pracownicy Nadleśnictwa Limanowa w Polskim Towarzystwie Leśnym!
W ostatnim czasie w szeregi Polskiego Towarzystwa Leśnego wstąpiło siedmioro pracowników Nadleśnictwa Limanowa. Uroczyste...
W miesiącu czerwcu Lasy Państwowe realizowały zadania akcji pn.: „CROSS-19”. Główny cel tej akcji skupia się kontroli nielegalnych wjazdów pojazdów typu cross lub quad na teren Lasów Państwowych.
W niedzielę 16.06.2019 r. odbył się coroczny piknik w Gorczańskim Parku Narodowym, na którym nie zabrakło również Nadleśnictwa Limanowa. Wydarzenie pod hasłem „Orientuj się” miało miejsce na...
9 czerwca 2019 r. Pan Tadeusz Dragon – Z-ca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wraz z Limanowskimi Leśnikami uczestniczyli w piętnastej edycji Gorczańskich Spotkań z...
W dniu 1 czerwca, na zaproszenie Gminy Niedźwiedź, Gminnego Centrum Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, Nadleśnictwo Limanowa brało udział w świętowaniu Dnia Dziecka.
30 maja 2019 r. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pan Jan Kosiorowski powołał Pana Wojciecha Łukacza na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Limanowa.
1 marca 2019 r. pracownicy Nadleśnictwa Limanowa włączyli się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie posiada certyfikat o numerze: Certyficate SGS-FM/COC-010065.
Nadleśnictwo Limanowa zaprasza do spędzania wolnego czasu aktywnie!
Nadleśnictwo Limanowa i Grupa Podhalańska GOPR podpisały umowę w sprawie współpracy.
Od 1 stycznia 2019 roku obowiązuje nowy cennik detaliczny sprzedaży drewna w Nadleśnictwie Limanowa
Informujemy, iż teren Nadleśnictwa Limanowa jest monitorowany
Święto Drzewa to międzynarodowy program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowany jest od 2003 roku. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej z zakresu ochrony...
Za nami czas wytężonej pracy leśników przy wykonaniu szacunków brakarskich na obszarze Nadleśnictwa Limanowa.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie ogłaszają jubileuszową X edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.
Informacja dotycząca RODO 30.05.2018 | Paweł Twaróg ...

Lista aktualności Lista aktualności

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 64 rezultatów.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Propozycje pieszych wycieczek

Propozycje pieszych wycieczek

Charakterystyczna dla Beskidu Wyspowego mozaika krajobrazu, "wyspy" gór przekraczające często 1000 m npm., otoczone zagospodarowanymi rolniczo obniżeniami i dolinami, dostarczają wrażeń estetycznych m.in. pieszym turystom. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane szlaki.

Na Lubogoszcz (968 m npm.) – wyjście z Kasinki Małej czarnym szlakiem turystycznym. Na szlaku znajduje się Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz" dla dzieci i młodzieży oferująca nocleg i wyżywienie. Obok ośrodka leśna ścieżka edukacyjna Lasów Państwowych „Lubogoszcz" – czas przejścia około 2 godz. Stąd na szczyt początkowo szlakiem czarnym, potem czerwonym. 3 możliwości zejścia: do Kasiny Wielkiej szlakiem czerwonym, do Mszany Dolnej szlakiem zielonym lub z powrotem trasą podejścia. Wycieczka 1-2 dniowa.

 

Na Luboń Wielki (1022 m npm.) – wyjście z Rabki Zaryte szlakiem zielonym lub niebieskim. Na szczycie historyczne schronisko PTTK. Pod szczytem rezerwat przyrody z możliwością zwiedzenia żółtym szlakiem turystycznym, sprowadzającym z powrotem do Rabki Zaryte. Wycieczka 1-2 dniowa.

 

Na Mogielicę (1171 m npm) – wyjście z Dobrej zielonym szlakiem na Łopień, zejście na Przeł. Rydza-Śmigłego. Stąd na Mogielicę, oferującą (dzięki wieży widokowej) najpiękniejszą panoramę w regionie. Pod szczytem krzyż papieski, miejsce polowych Mszy św. Zejście niebieskim szlakiem do Jurkowa. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji, niezwykle atrakcyjna widokowo.

 

Na Śnieżnicę (1006 m npm) i Ćwilin (1072 m npm.) – początek trasy w Kasinie Wielkiej skąd początkowo czerwonym, a następnie niebieskim szlakiem na szczyt Śnieżnicy. Zejście na przełęcz Gruszowiec (660 m npm), następnie wejście na Ćwilin, skąd żółtym szlakiem zejście do Mszany Dolnej. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji, pozwala na poznanie 2 wysokich szczytów Beskidu Wyspowego. Z Ćwilina piękna panorama w kierunku południowym i zachodnim.

 

Na Gorc (1228 m npm) – wyjście ze Szczawy czarnym szlakiem, następnie szlakiem niebieskim na szczyt. Zejście niebieskim szlakiem do Rzek. W pobliżu (2 km) punkt dydaktyczny „Pole Biwakowe Wiatrówki", gdzie istnieje możliwość rozbicia namiotu. Ciekawa, widokowa trasa, pozwalająca odkryć urodę gorczańskich polan i lasów. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji.