Wydawca treści Wydawca treści

Nadleśnictwo Limanowa hoduje sadzonki na potrzeby Lasów Państwowych oraz odbiorców prywatnych, w tym realizujących programy zalesieniowe.
1 marca 2019 r. pracownicy Nadleśnictwa Limanowa włączyli się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie posiada certyfikat o numerze: Certyficate SGS-FM/COC-010065.
Nadleśnictwo Limanowa zaprasza do spędzania wolnego czasu aktywnie!
Nadleśnictwo Limanowa i Grupa Podhalańska GOPR podpisały umowę w sprawie współpracy.
Od 1 stycznia 2019 roku obowiązuje nowy cennik detaliczny sprzedaży drewna w Nadleśnictwie Limanowa
Informujemy, iż teren Nadleśnictwa Limanowa jest monitorowany
Święto Drzewa to międzynarodowy program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowany jest od 2003 roku. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej z zakresu ochrony...
Za nami czas wytężonej pracy leśników przy wykonaniu szacunków brakarskich na obszarze Nadleśnictwa Limanowa.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie ogłaszają jubileuszową X edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.
Informacja dotycząca RODO 30.05.2018 | Paweł Twaróg ...
W dniach 5-6 maja na terenie parku dworskiego w Porębie Wielkiej miała miejsce kolejna edycja imprezy edukacyjnej pn.: „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. Organizowali ją - Gorczański Park...
W związku z wejściem w życie 22 stycznia 2018 roku „Procedury przeszukiwania obszarów i zbierania zwłok dzików lub ich szczątków”, która została opracowana przez Główny Inspektorat Weterynarii we...
Z dniem 31 stycznia 2018 roku na zasłużoną emeryturę przeszło dwóch pracowników Nadleśnictwa Limanowa – Sylwester Kuzar oraz Jan Cepielik.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie ogłaszają kolejną, IX edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.
Co roku leśnicy sadzą w polskich lasach ok. 500 mln nowych drzew - to prawie 1000 na minutę. Takie same hasło przewodzi akcji, której celem jest uświadomienie szerszej społeczności faktu, że Lasy...
11 czerwca w Lubomierzu-Rzekach po raz trzynasty odbyło się Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II. Po raz pierwszy w spotkaniu tym uczestniczyli małopolscy leśnicy.
„W zgodzie z naturą” to hasło tegorocznej XVII już edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki. Organizatorami Festiwalu są...
W dniach 6 -7 maja 2017 roku na polanie „Oberówka” w Koninkach odbył się festyn turystyczny „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”, w którym brało udział Nadleśnictwo Limanowa wystawiając swoje...
Nadleśnictwo Limanowa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Foto-LAS 2017”

Lista aktualności Lista aktualności

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 55 rezultatów.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Propozycje pieszych wycieczek

Propozycje pieszych wycieczek

Charakterystyczna dla Beskidu Wyspowego mozaika krajobrazu, "wyspy" gór przekraczające często 1000 m npm., otoczone zagospodarowanymi rolniczo obniżeniami i dolinami, dostarczają wrażeń estetycznych m.in. pieszym turystom. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane szlaki.

Na Lubogoszcz (968 m npm.) – wyjście z Kasinki Małej czarnym szlakiem turystycznym. Na szlaku znajduje się Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz" dla dzieci i młodzieży oferująca nocleg i wyżywienie. Obok ośrodka leśna ścieżka edukacyjna Lasów Państwowych „Lubogoszcz" – czas przejścia około 2 godz. Stąd na szczyt początkowo szlakiem czarnym, potem czerwonym. 3 możliwości zejścia: do Kasiny Wielkiej szlakiem czerwonym, do Mszany Dolnej szlakiem zielonym lub z powrotem trasą podejścia. Wycieczka 1-2 dniowa.

 

Na Luboń Wielki (1022 m npm.) – wyjście z Rabki Zaryte szlakiem zielonym lub niebieskim. Na szczycie historyczne schronisko PTTK. Pod szczytem rezerwat przyrody z możliwością zwiedzenia żółtym szlakiem turystycznym, sprowadzającym z powrotem do Rabki Zaryte. Wycieczka 1-2 dniowa.

 

Na Mogielicę (1171 m npm) – wyjście z Dobrej zielonym szlakiem na Łopień, zejście na Przeł. Rydza-Śmigłego. Stąd na Mogielicę, oferującą (dzięki wieży widokowej) najpiękniejszą panoramę w regionie. Pod szczytem krzyż papieski, miejsce polowych Mszy św. Zejście niebieskim szlakiem do Jurkowa. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji, niezwykle atrakcyjna widokowo.

 

Na Śnieżnicę (1006 m npm) i Ćwilin (1072 m npm.) – początek trasy w Kasinie Wielkiej skąd początkowo czerwonym, a następnie niebieskim szlakiem na szczyt Śnieżnicy. Zejście na przełęcz Gruszowiec (660 m npm), następnie wejście na Ćwilin, skąd żółtym szlakiem zejście do Mszany Dolnej. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji, pozwala na poznanie 2 wysokich szczytów Beskidu Wyspowego. Z Ćwilina piękna panorama w kierunku południowym i zachodnim.

 

Na Gorc (1228 m npm) – wyjście ze Szczawy czarnym szlakiem, następnie szlakiem niebieskim na szczyt. Zejście niebieskim szlakiem do Rzek. W pobliżu (2 km) punkt dydaktyczny „Pole Biwakowe Wiatrówki", gdzie istnieje możliwość rozbicia namiotu. Ciekawa, widokowa trasa, pozwalająca odkryć urodę gorczańskich polan i lasów. Wycieczka 1 dniowa, wymagająca dobrej kondycji.