Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Święto Drzewa z Zespołem Placówek Oświatowych w Jurkowie!

Święto Drzewa z Zespołem Placówek Oświatowych w Jurkowie!

W dniu 24 października 2019 r. wraz z Uczniami i Nauczycielami z Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie obchodziliśmy Święto Drzewa!

W uroczystym apelu wzięło udział około 150 dzieci - od Przedszkolaków po Ósmoklasistów wraz z Nauczycielami. Pierwszym punktem programu był występ Przedszkolaków, które śpiewały piosenki o lesie i jesieni. Następnie - uczniowie klas 1 - 4 wraz zorganizowały zabawę pt. „Kto to taki?”, która polegała na odgadywaniu, jakie zwierzę lub roślina ukrywa się za kurtyną. Zabawa wywowała wiele śmiechu, zaktywizowała widownię i wbrew pozorom wcale nie była taka łatwa. Muchomor, wilk, wiewiórka, nietoperz - to tylko niektóre z charakteryzacji, które stworzyły dzieci. Dzieci z klas 5-6 miały za zadanie stworzyć opowiadanie o drzewach. Wybór najlepszego opowiadania był niezywkle trudny - wszystkie były wyjątkowe. Jako ostatni swoimi umiejętnościami plastycznymi wykazali się uczniowie klas 7-8, którzy przedstawili własnoręcznie wykonane drzewka. Trójka najlepszych w każdej kategorii wiekowej została uhonorowana małymi nagrodami przekazanymi przez Nadleśnictwo Limanowa.

Uwieńczeniem całej uroczystości było wspólne posadzenie sosny!

Dziękujemy za zaproszenie i drzewko na biurko Edukatora - jesteśmy pełni podziwu dla pracy i chęci wszystkich Uczniów i Nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!