Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Odblaskowa szkoła!

Odblaskowa szkoła!

Jak co roku w październiku organizowany jest Małopolski Konkurs „Odblaskowa szkoła”. Jego organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu  Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Akcja ma na celu zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs ma za zadanie promować najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne.

Nadleśnictwo Limanowa również wsparło kolejną edycje konkursu „Odblaskowa szkoła” poprzez przekazanie Uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej im. Św. Jana z Kęt łącznie 160 szt. odblasków – 80 szt. opasek odblaskowych dla starszych dzieci oraz 80 szt. breloczków odblaskowych dla najmłodszych.

Podczas akcji – poprzez ulotki, plakaty, filmy edukacyjne oraz spotkania z ratownikami czy policjantami - edukowane były nie tylko dzieci, ale również starsi. Szkoła starała się uczyć, o tym jak postępować w razie wypadku i jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, a uczniowie rozdawali opaski odblaskowe przechodniom.

Bardzo dziękujemy za możliwość zaangażowania się w akcję „Odblaskowa Szkoła”, zachęcamy do oglądnięcia filmu zrealizowanego przez uczniów. Im więcej osób zobaczy film, tym większe szanse na sukces w konkursie dla Zespołu Szkolno-przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

Zakładajcie odblaski!  Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – zarówno kierowcy,

jak i piesi - będą bezpieczniejsi!