Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Edukacja, edukacja, edukacja!

Edukacja, edukacja, edukacja!

We wtorek 8 października 2019 r. odbyły się zajęcia z edukacji leśnej dla przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.

W zajęciach edukacyjnych brało udział około 100-stu dzieci podzielonych na 4 grupy. Tematyka zajęć obejmowała m.in.: omówienie kim jest leśnik, a kim leśniczy i czym się zajmuje. Z racji zbliżającej się nieuchronnie zimy uczestnicy zajęć mogli również zapoznać się ze sposobami i zasadami dokarmiania w zimie ptaków i zwierząt leśnych. Mimo, że nie byliśmy w lesie, również uczyliśmy się o najważniejszych zasadach zachowania się w lesie. Dzieci mogły się również dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. czy sarna jest żona jelenia, jakie zwierzę ma najczystszy dom oraz jaka jest różnica między rogami, a porożem. Pod koniec zajęć dzieci mogły zadawać nurtujące ich pytania, a także opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych ze spacerami po lesie.

Dziękujemy wszystkim za uwagę oraz wiele ciekawych pytań, a także zapraszamy na wycieczkę do lasu, aby na żywo zobaczyć to, o czym się uczyliśmy! :)


Lista aktualności Lista aktualności

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 81 rezultatów.